Jižní Morava čte

Již druhým rokem vyhlašujeme literární a výtvarnou soutěž pro děti ve věku 4-15 let tentokrát na téma „Příběhy mého kraje“.

Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let:

Literární soutěž má dvě kategorie, podle věku dětí:
I. kategorie 8 - 10 let
II. kategorie: 11 - 15 let
Speciální literárně-výtvarná kategorie s regionální tematikou: soutěž pro kolektivy 8 - 15 let (max. 5 dětí)

Pro děti nejmladší 4 - 7 let je otevřena soutěž výtvarná.

Pro zařazení do jednotlivých kategorií je rozhodující věk dosažený v roce 2017.

Povídky, pohádky, eseje či básničky (nebo jiné slohové útvary) na motivy skutečných příběhů našeho města a okolí musí být zaslány nebo osobně předány v podobě rukopisu či v tištěné podobě na adresu knihovny v místě bydliště, která je zapojena do projektu, nebo poslat v elektronické formě na e-mailovou adresu knihovny knihovna@mks-letovice.cz

Termín pro odevzdání prací: 31. října 2017.

Z každé kategorie bude oceněna pouze jedna práce. Vítěz z každé kategorie se zúčastní slavnostního setkání autorů vítězných prací, které se bude konat v neděli 3. 12. 2017 v brněnském Divadle Polárka (kategorie děti předškolního věku a kategorie prací kolektivů literárně-výtvarné soutěže) a v sobotu 9. 12. 2017 ve Hvězdárně a planetáriu Brno (kategorie 8 - 10 let a 11 - 15 let literární soutěže).

7. 9. 2017