Noc s Andersenem 31. 3. 2017

Noc s Andersenem 2017

Knihovna Letovice se opět po dvou letech připojila k akci Noc s Andersenem, tentokrát bez spaní. Sešli jsme se s 11 dětmi již ve 14. hodin v dětském oddělení knihovny. Po úvodu, který byl věnován tématu „Čtyřlístku“ a jeho hrdinům, na děti čekala další překvapení.

Navštívil nás pan Filip Suk se svými dvěma psími slečnami fenkami Borůvkou a Fidorkou. Jakmile se všichni usadili, zažili jsme s nimi poutavou aktivní canisterapeutickou besedu. Děti si s pejsky zahrály několik her, pan Filip je poučil, jak mají s pejsky zacházet a komu a čím jsou tito věrní a poslušní tvorové prospěšní.

Využili jsme krásného počasí a v 16. hodin jsme společně i s pejsky a Filipem vyrazili ven do zámeckého parku, kde byla pro děti připravena hra s názvem „Putování za čtyřlístkem“. Děti hledaly papírové čtyřlístky. Na zadní straně čtyřlístků byl zašifrován název městečka nebo vesničky z našeho krásného okolí. Hra pokračovala později v knihovně, kde děti umisťovaly tyto kartičky již s rozšifrovanými jmény hledaných míst na slepou mapu. Cesta z parku vedla zpět do knihovny kolem Kulturního domu, kde jsme hladoví a unavení  za milého hudebního doprovodu s dětmi opékali buřty. V knihovně nás čekalo dokončení hry, děti odpovídaly na záludné otázky věnované časopisu „Čtyřlístek,“ poté jsme společně četli dětem úryvky z knihy „Dášenka čili Život štěněte.“ Nejdříve dětem předčítaly paní knihovnice a potom děti na oplátku četly nám ostatním. Děti si nejen četly a prohlížely knihy, ale zahrály si společně i s Filipem stolní hry. Psí slečny Fidorka s Borůvkou unavené z dlouhého pobíhání a hlazení spokojeně v knihovně usnuly.

Na závěr jsme dětem předali Pamětní listy s malou pozorností a sladkostí a všichni jsme se spokojeni odebrali do svých domovů.

5. 4. 2017