MKS Letovice / kulturní dům

PERU - cestopisná beseda Milana Šťourače

Peru - třetí největší země Jižní Ameriky se rozkládá na jejím západním pobřeží po obou stranách And při pobřeží Tichého oceánu. Název Peru znamená v kečujštině dostatek a pochází z doby existence bohaté a slavné říše Inků, o jejíž zánik se přičinili španělští dobyvatelé. Na území Peru se dochovalo mnoho fascinujících památek, které připomínají kulturu Inků. Důkazy neobyčejné incké vyspělosti nacházíme především v nejhezčím peruánském městě - Cuzcu a v posvátném místě Inků-Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham až v roce 1911 uprostřed hor a džungle. Ale Peru, to nejsou jen Inkové. To je také tragicky proslavený vrcholek nádherného Huascaránu, rákosím porostlé břehy vysokohorského jezera Titicaca či barvitý folklor andských Indiánů.