MKS Letovice - kulturní dům
Hudba
Na koncert platí předplatné KPH / Studenti uměleckých škol zdarma

Sólové housle Milana Al-Ashhaba

Milan Al-Ashhab se hře na housle začal věnovat v pěti letech na Základní umělecké škole v Chomutově. O rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy profesorky Květoslavy Hasilové, pod jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má mnoho ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu a cenu za nejlepší provedení virtuózní skladby, Ernstovy Poslední růže, na soutěži Luise Spohra ve Weimaru a v roce 2011 skončil na 4. místě na soutěži Henriho Marteaua v německém Lichtenbergu, Selbu a Hofu.