29/10
MKS Letovice / kulturní dům
Hudba
200,- Kč

Machina Mundi

Koncert jazz

Luboš Soukup - tenor & soprán sax, klarinet

William Larsson - Fender Rhodes, keyboards, efekty

Tomáš Baroš - kontrabas

Daniel Johansson - bicí

Machina Mundi je skandinávský kvartet, v jehož čele stojí český saxofonista Luboš Soukup. Ten pobývá v Kodani v Dánsku již více než deset let. Jeho silnou stránkou je schopnost dát dohromady zajímavé hudební formace, které překračují nejen geografické, ale i žánrové hranice — a ani tento band není výjimkou.

Kapela má mnoho inspirací. Jednou z nich je i legendární projekt Weather Report a konkrětně způsob, jakým jsou v hudbě využívané klávesové nástroje a syntezátory. V groovech se Machina Mundi inspiruje například kapelou Chris Potter Underground.

Originální kompozice Luboše Soukupa jsou sofistikovaně zbudované, a i přes svou komplexitu bývají publikem vřele přijímány. Hudba, kterou Machina Mundi hraje, je rytmická, a velkou roli v ní hrají rafinované groovy a promyšlené, téměř filmové melodie. Nad bytelným rytmický základem se nesou dobře vystavěná sóla a improvizované plochy. Jedinečný harmonický svět Machin Mundi si pohrává s fantazií posluchače — v jednu chvíli vytváří obraz temné studené skandinávské oblohy. V dalším momentu posluchače obklopují pulzující rytmy a oni se ocitnou uprostřed rušného New Yorku.

Program akcí - MKS Program všech akcí v Letovicích - TIC