Pěvecký sbor Carpe diem

Letovický sbor Carpe diem začal působit v roce 1999 pod vedením známého letovického sbormistra Miloslava Krejsy a navazuje na velký pěvecký sbor Bohuslava Martinů. Pod názvem Carpe diem, to jest „Využij dne“, účinkuje 7 let. Působí pod Městským kulturním střediskem Letovice, jeho současným sbormistrem je Mgr. Karel Pecháček.

Od počátku představuje pestrý repertoár - od „staré hudby“ renesance a baroka přes skladby klasicismu a romantismu až po novodobou hudbu. Část repertoáru tvoří spirituály a tradicionály, rádi také zpívá skladby Jaroslava Ježka. Nelze opomenout zpěv lidových písní. Velkou část repertoáru tvoří duchovní hudba. Většinu skladeb zpívá a-capella, spíš výjimečně s využitím instrumentálního doprovodu.

Sbor se již představil na mnoha místech naší vlasti, častěji zpívá při různých slavnostních událostech v našem regionu. Úspěšná byla účast na soutěžní přehlídce v polském Chelmnu před dvěma lety, kde si mezi vynikajícími sbory vyzpíval druhé místo.

Všichni členové sboru zpívají rádi a pro radost, snaží se dobře „využívat našich dnů“. Radost chceme také přinášet našim posluchačům!

(informační zdroj: //carpediem.www3.cz/, text - Karel Pecháček)

Více informací na internetové stránce pěveckého sboru: carpediem.www3.cz

 

6/4/2016Karel Pecháček