MKS Letovice / kulturní dům

Martin Štěpánek s kapelou & The Seniors

18:00 - Martin Štěpánek s kapelou

19:30 - The Seniors

Martin Štěpánek se narodil 22. 12. 1999 v hudební rodině. Jeho stejnojmenný otec je na pódiu již několik dekád jako doma a hudbou se živí. Máma Sylvie je houslistkou a sboristkou v několika poloprofesionálních souborech. Martin hraje od svých pěti let na klavír. Mimo absolvování základní umělecké školy vystudoval střední pedagogickou školu a poté úspěšně složil přijímací zkoušku na brněnskou konzervatoř. V devíti letech se stal lídrem nově vzniklé dětské skupiny Kaštánci, která získala řadu příznivců z řad malých i dospělých posluchačů a bavila publikum doma i za hranicemi města. Zde působil více než deset let.  V jedenácti letech se stal součástí hardrockové skupiny MOTOband. Tu tvořili profesionální, více než o generaci starší muzikanti, mezi které Martin svým hráčským uměním a smyslem pro kolektivní hru skvěle zapadl.   Martin se zúčastnil několika pěveckých a instrumentálních soutěží. V roce 2012 zvedl ze židlí diváky i porotu v soutěži Česko Slovensko má talent. Svoji první a vlastně i druhou kytaru vyhrál na celostátní soutěži Zlatá struna. V roce 2015 nastoupil jako hráč na klávesy do rockové skupiny Akcent, která momentálně patří mezi nejoblíbenější zábavové skupiny na Jižní Moravě. Zde Martin hraje dodnes. Mimo to občas vystupuje s několika dalšími rockovými kapelami, se symfonickým orchestrem, jazzovým kvartetem a jinými soubory.  Krátce po svých devatenáctých narozeninách Martin složil svoji první skladbu Proč mi tak nevěříš. Pozitivní reakce muzikantů a kamarádů rozhodly o tom, že se začne věnovat naplno vlastním písním.  V současné době Martin navštěvuje brněnskou konzervatoř, skládá vlastní hudbu i texty, zpívá, hraje na kytaru, baskytaru a na klavír. Miluje život na pódiu a svým energickým vystupováním dokáže nadchnout a roztančit diváky. Ve studiu natáčí své další album a připravuje turné s vlastní kapelou.

Rocková kapela THE SENIORS z Brna hraje rock šedesátých a sedmdesátých let v sestavě:

Ladislav Škaroupka (elektrická kytara, zpěv) ex-Dogma Art

Petr Gratias (akustické kytary, american latin percussion, zpěv)

Karel Prodělal (klávesy, zpěv)

Zdeněk Blažek (baskytara, zpěv) ex-Generace Q, CH.A.S.A......

Zdeněk Buchta (bicí nástroje)

Ing. Ivo Kafka (zvuk)