Tančíme pro radost!

Děvčata z Taneční skupiny VO CO GOU to i ve druhé polovině školního roku pěkně roztančila.

V plesovém období zdobila bály svými vystoupeními nejstarší skupina děvčat. Tančily například v Knínicích, ve Vážanech u Boskovic, v Kozárově, v Míchově i v našem městě.

V únoru se všechny skupiny, kromě přípravky, zúčastnily soutěže O pohár města Kunštátu a nutno říct, že se všechny umístily na medailových pozicích.

Březen začal soutěží O brněnskou dračici, kde se dívky ve velké konkurenci prosadily také a odjížděly z Brna s medailemi kolem krku.

V máji dostala skupina VO CO GOU III. příležitost zatančit si ve spřáteleném městě Chelmno v Polsku. Tento zájezd se děvčatům velice líbil. Prohlédli jsme si s průvodci město Chelmno i město Toruň, v praxi jsme získaly základy twirlingu (moderní „mažoretkování“, při kterém se využívá více gymnastiky a obtáčení hůlky kolem různých částí těla) a zatančily jsme jako hosté na místní soutěži. Ve stejném termínu skupiny VO CO GOU I. a VO CO GOU II. tančily na lampionovém průvodu při příležitosti vzpomínkové slavnosti.

Na konci května nám opět vyšlo krásné počasí a na jubilejní 10. nesoutěžní přehlídku přijelo několik mažoretkových skupin z blízka i z větší dálky, které se svými představeními vytvořily barevné a příjemné nedělní odpoledne.

Abychom nevyšly z pohybu, tančilo se ještě na Historickém jarmarku, který byl i s průvodem a večerním překvapením v podobě tance se svítícími hůlkami v režii nejstarší skupiny VO CO GOU III. a za týden opět na stejném místě, ale s vystoupením flashmob (mažoretky v civilu a nenápadný tanec mezi lidmi, který se změní ve velkou tančící skupinu), který byl překvapením pro návštěvníky BiGy Festu.

V průběhu června si skupiny VO CO GOU II. a VO CO GOU III. zajely do Městečka Trnávky, kde předvedly svůj um na Mezinárodním fotbalovém turnaji a závěr sezóny byl pro všechny skupiny Promenádní koncert společně s Velkým dechovým orchestrem na náměstí.

Na příští školní rok se nám už diář s předtančeními pomalu plní, tak nám držte palce, ať to děvčatům stále tak skvěle tančí!

 

Za všechny vedoucí mažoretkových skupin VO CO GOU Barbora Ondráčková

1/8/2016