VO CO GOU? Rok 2015 končí, ať žije rok 2016 !!!

Rok 2015 končí. Jaký byl? Po bouřlivém školním roce 2013/2014 kdy jsme oslavili 20 let naší taneční skupiny a ještě stihli uspořádat mažoretkovou přehlídku jsme pro další školní rok 2014/2015 plánovali spíše komornější akce a trošku klidnější „sezónu“. Ještě na podzim 2014 se zdálo, že vše jde pěkně v klidu podle plánu…. Ale pak to přišlo, rok 2015!

Vše začalo plesovou sezónou, kde celou zimu dokonce už dvě nejstarší mažoretkové skupiny nezávisle na sobě zdobily svými předtančeními mnoho plesů a bálů v blízkém i dalekém okolí. Mladší skupiny se zatím pilně připravovaly a trénovaly novinky na tradiční letovický karneval a soutěž do Kunštátu, ti úplně nejmenší s velkým očekáváním a nadšením připravovali svoje první vystoupení „pro lidi“.

A abychom nevyšli ze cviku pořádání velkých akcí, rozhodli jsme se, že si od mažoretkování odskočíme do jiného tanečního stylu a  uspořádáme tzv. flash-mob. Jedná se o bleskovou akci, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenku. Blesková akce to opravdu byla. Nejstarší mažoretky asi dva měsíce připravovaly jednoduchou choreografii (což ale vůbec nebylo jednoduché) a všechny ostatní mažoretky se ji potom během jednoho měsíce naučily. Společnou myšlenkou byla obyčejná radost z pohybu a z tance. Na vedoucí už jenom zbylo objednat kromě počasí také 2 autobusy (bylo nás více než 80…), předjednat místa pro vystoupení v Letovicích, Boskovicích, Blansku, Brně a zase v Letovicích a jelo se.  Premiéra i derniéra v jediný den. Naštěstí, všechno klaplo, kromě nádherného počasí, dobré nálady a opravdové radosti z tancování jsme měli ještě jednu obrovskou radost – z nadšených reakcí diváků jsme měli pocit, že se nám naši společnou myšlenku podařilo přenést i na ostatní.

No a s neuvěřitelnou euforií jsme se začali blížit ke konci školního roku, kdy jsme opět za krásného počasí připravili závěrečnou akademii pro rodiče. Potom už zasloužené prázdniny. Ale všichni neodpočívali. Jedna se starších skupin mažoretek se rozhodla volný čas využít pro společné soustředění. Kromě spousty tancování, cvičení a trénování si užili taky společnou zábavu a posílili vzájemné kamarádství.

No a v září jsme se opět všichni sešli na zkouškách jednotlivých skupin. Nejmenších mažoretek je ve skupině dokonce rekordní počet 27. Ti starší se hned vrhli nejen do práce, ale zúčastnili se také několika podzimních mažoretkových přehlídek (Němčice, Lanškroun). Ale nebylo jenom veselo, přišla i trocha vzpomínání, nostalgie a slzy: nejstarší mažoretky, z nichž některé už dosáhly plnoletosti, se rozhodly ukončit svoji činnost.

Ale my nesmutníme, víme totiž, že když něco krásného končí, tak něco krásného taky začíná. Spousta našich bývalých mažoretek, se totiž stala novými vedoucími a trenérkami, nejen u nás ve skupině VO CO GOU, ale dokonce šíří naši stopou i v dalších městech po celé ČR. A tak můžeme s hrdostí říct, že stopa VO CO GOU je zanechána v Pardubicích, Brně, Adamově, Brněnci, Rájci a kdo ví, co krásného nás ještě čeká….. A co vy? Taky jste zvědaví co přinese rok 2016? Za celou skupinu VO CO GOU vám přejeme, ať ho protančíte s lehkostí a nadhledem.

31/12/2015