Vážení čtenáři,

nenašli jste požadovanou knihu v knihovně knihkupectví, v antikvariátu ani v internetovém obchodě? Pravděpodobně se může jednat o dílo nedostupné na trhu (DNNT), které vám nyní naše knihovna umožňuje v digitalizované podobě zpřístupnit na základě smlouvy s Národní knihovnou ČR. Tuto službu mohou zdarma využít všichni uživatelé knihovny s platnou registrací.

Upozorňujeme, že od  2. ledna 2023 dochází ke změně v příloze č.1 Ceníku služeb Knihovního řádu Městské knihovny Letovice.  Mění se pouze registrační poplatek dospělého čtenáře na 120,-Kč a registrační poplatek důchodce na 70,- Kč. Zprostředkování meziknihovní výpůjční služby a mezinárodní meziknihovní výpůjční služby je bezplatné.

V letošním roce byla naše Městská knihovna, jako jediná v kategorii do 10 000 obyvatel v okrese Blansko, nominována do soutěže „Komunitní knihovna Jihomoravského kraje“. Za důvěru i nominaci děkujeme vedení města, panu starostovi Petru Novotnému a místostarostovi Radku Procházkovi. Na slavnostním předávání, které se uskutečnilo 7.

Zprostředkujeme pro vás nákup nových knih
s velkoobchodní slevou ZDARMA a osobním odběrem v knihovně

Jak funguje Kniha z knihovny

Od pondělí 19. dubna 2021 má naše knihovna před vchodem biblioschránku, která Vám poslouží k vracení knih. Bude v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Využívejte ji k vracení knih v době, kdy je naše knihovna uzavřena. Pokyny k využití najdete přímo na biblioschránce. Za vyrobení a úžasnou spolupráci moc děkujeme firmě Kovovýroba Žídek.

Pro placení registračních a dalších poplatků spojených s knihovnou můžete využít platbu na účet. Číslo účtu je: 1360856309, kód banky 0800. Do variabilního symbolu uvádějte vždy číslo čtenářského průkazu a do poznámky svoje celé jméno.

Naše knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízí svým registrovaným čtenářům k vypůjčení přes 9 300 e-knih. Navíc odkudkoliv a zdarma v rámci ročního čtenářského poplatku.