Ostatní

4/931/12
09:30
Městská knihovna Letovice

Literární soutěž pro děti od 4–15 let, která se uskuteční za podpory Jihomoravského kraje. Více informací v knihovně nebo na webu www.jiznimoravacte.cz

Karel Kocůrek: Island

Místo konání: 
MKS Letovice / kulturní dům
Čtvrtek, 15 Únor, 2024 - 18:00
Zobrazit ve slideshow: 
ne
Hlavní obrázek: 
Typ akce (žánr): 
Vstupné: 
60,- Kč
Další obrázky: 
Text: 

Cestopisná beseda

 

Karel Kocůrek se zúčastnil několika výprav na Island. Cílem byl výstup na nejvyšší horu Hvanadalshnukur, která se nachází v pustině třetího největšího ledovce světa Vatnajokull. Po výstupu na vrchol prožili několik dnů a nocí na trhlinami pokrytém ledovci.

Brodili ledovcové řeky, koupali se v horkých říčkách. Čekali s prstem na spoušti fotoaparátu na gejzírové představení. Natáčeli s dronem i GOPRO kamerou. Na pobřeží pozorovali mořské ptáky a tuleně. Navštívili vikingskou vesnici i národní muzeum v Rejkjaviku. Rozhodli se také vystoupit na legendami opředenou sopku Snaefell, o které psal Julius Verne, že se tudy kráterm sestupoje do nitra země. Putovali pustinou a setkávali se s lidmi.

1/915/6
12:30
Městská knihovna Letovice

Opět startujeme nové kolo oblíbené čtenářské soutěže pro děti od 1. – 9.třídy, hlásit se můžete v Městské knihovně Letovice na dětském oddělení během celého školního roku! Více informací v knihovně.

Slavnostní odhalení dodatkové uliční cedule na ulici Havírna

Místo konání: 
Havírna 55
Pátek, 8 Září, 2023 - 16:00
Zobrazit ve slideshow: 
ne
Hlavní obrázek: 
Typ akce (žánr): 
Text: 

Přijměte pozvání na slavnostní odhalení dodatkové uliční cedule na ulici Havírna, které se uskuteční tento pátek 8. 9. 2023 v 16.00 hodin, průvodní slovo pronese pan Bohuslav Kuda.

9/930/9
08:00
Letovické náměstí

Městská knihovna Letovice Vás zve na pátrací hru pro děti, teenagery i dospělé. Vaším úkolem bude poznat literární postavy. Po letovickém náměstí najdete ve výlohách obchodů deset nápověd, které Vám pomohou odhalit našeho knižního hrdinu. Ze správných odpovědí budou vylosováni tři výherci na které čeká odměna. Hrací karty jsou k dispozici v knihovně, nebo přímo na webu.

1/930/11
08:00
Městská knihovna Letovice

Pracovní listy k ročnímu období PODZIM jsou k vyzvednutí na dětském oddělení knihovny. 

4/10
17:00
Městská knihovna Letovice

Báthoryová se coby krvavá grófka zapsala do kulturního povědomí celého světa. Západoslovenské Čachtice nejvíc spojované s jejím jménem, jsou protkány sítí skutečných podzemních chodeb – ať už jde o ty v zahradě jejího zámku nebo třeba ty pod kúrií jejího zetě Juraje Drugheta, nebo ty pod tzv. umíráčkem. Jak všechny tyto věci souvisely a jaká grófka byla, naznačí Milan Zacha Kučera, český spisovatel a ředitel televize CS MYSTERY.

KASPAR MAGIC: Kouzelná škola - Magická show

Místo konání: 
MKS Letovice / kulturní dům
Čtvrtek, 18 Leden, 2024 - 17:00
Zobrazit ve slideshow: 
ne
Hlavní obrázek: 
Typ akce (žánr): 
Vstupné: 
190,- Kč / 230,- Kč
Další obrázky: 
Vstupné popis: 
předprodej / na místě
Text: 

Oblíbená kouzelnická show pro celou rodinu.

POZOR: VE VELKÉM FINÁLE PROGRAMU SE JEDEN Z DIVÁKŮ NAUČÍ LÉTAT!

Po představení se děti mohou s hlavními postavami na jevišti vyfotografovat.

KINO LETOVICE - Úsvit

Místo konání: 
Valea Caffé - sál
Čtvrtek, 5 Říjen, 2023 - 19:00
Zobrazit ve slideshow: 
ne
Hlavní obrázek: 
Typ akce (žánr): 
Vstupné: 
140,- Kč
Text: 

Premiéra filmu

Krimi / Drama

Česko / Slovensko, 2023, 117 min

Režie: Matěj Chlupáček

Hrají: Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Martha Issová, Ladislav Hampl, Ján Jackuliak

Sympaticky moderní je na svou dobu – píše se rok 1937 – přístup mladého ředitele továrny uprostřed rostoucího města baťovského střihu v malebném podhůří majestátních Tater. Ale nenechte se mýlit, protagonistkou je jeho žena Helena (Eliška Křenková). Odhodlaný pohled aspirující lékařky, která se chystá brzy porodit, do vysněné rodinné budoucnosti však náhle zastíní nález mrtvého těla novorozence na dvoře pulzující fabriky. Helenina vrozená empatie, zesílená jiným stavem, se nespokojí s nápadně rychlým vyřešením záhady. Poutavé detektivní drama s progresívním a hluboce lidským pohledem na téma kontroverzní nejen těsně před netušenou válkou, ale i o desítky let později.

Na projekci je zákaz přinášení vlastního občerstvení!

Milan Štourač: Zanzibar

Místo konání: 
MKS Letovice / kulturní dům
Středa, 11 Říjen, 2023 - 18:00
Zobrazit ve slideshow: 
ne
Hlavní obrázek: 
Typ akce (žánr): 
Vstupné: 
50,- Kč
Další obrázky: 
Text: 

Cestopisná beseda

Zanzibar již v minulosti proslul, jako ostrov koření. S exotickými druhy koření se návštěvník může setkat na zdejších farmách. Zanzibar je nádherný ostrov s bělostnými plážemi, čistými azurově modrými vodami oceánu a přátelskými, obyvateli, řídícími se heslem: hakuna matata, což znamená-vše je v pohodě, žádný problém. Oblíbené místo k návštěvě a ostrov vlídný k turistům. Turisticky atraktívní místa nabízejí: Nungwi s jedinečnými plážemi a akvárii mořských želv. Velké, tentokráte suchozemské želvy žijí na ostrově Prison island. Hezké je i hlavní město: Stone towm, čili kamenné město s řadou historických památek (Unesco) a nachází se v něm i rodný dům Fredyho Mercuriho. Oblíbený je i výlet do N. Parku Jozani i se zdejšími, endemickými opicemi - Guerézami zanzibarskými. Zanzibar lze považovat za zhmotnění snu o tropickém ráji!